Obilježili smo Europski Dan jezika

Autor: Ivan Benković, 7. 10. 2019.

Kao prijašnjih, i ove smo godine kroz razne aktivnosti obilježili Europski dan jezika koji se "slavi" 26. rujna s ciljem promoviranja bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe te poticanja na učenje jezika u školi i izvan nje.

Učenici su tako mogli sudjelovati u radionici mađarskog jezika koju je održao učitelj Josip Farkaš iz Vinkovaca...

Na satovima engleskog jezika učenici su izrađivali straničnike s citatima poznatih osoba, oblikovali kocke s informacijama o pojedinim zemljama, sudjelovali u lovu na blago i saznali zanimljive informacije o europskim zemljama te svoje znanje pokazali u kvizu.

Na satu informatike učenici su izrađivali plakate s pozdravima na engleskom jeziku, a na satu geografije  sudjelovali u radionici izrade zastava europskih država i različitih oblika četiri čarobne riječi: molim, oprosti, izvoli i hvala. S učiteljem glazbene kulture učenici su  pjevali na engleskom jeziku, a s učiteljicom njemačkog jezika naučili da koliko jezika govoriš, toliko ljudi vrijediš.

Na kreativne i zanimljive način proslavili smo još jedan Europski dan jezika i veselimo se novom nagodinu!

Fotografije možete pogledati u galeriji.

(Marina Kolar, prof.)