> O nastavi

NASTAVA se u našoj školi pohađa na hrvatskom jeziku. U matičnoj školi imamo 10 "čistih" odjela, a u područnoj školi Prkovci 2 "čista" i 1 kombinirani razredni odjel.

Nastava u matičnoj školi Retkovci izvodi se u dvije smjene, s izmjenom :

I. smjena od 7:45 12:45 sati,

II. smjena od 13:00 19:00

Nastava u područnoj školi Prkovci izvodi se u jednoj smjeni.

I. smjena od 7:45 – 12:45 sati, I. – IV. razred.

Svi zaposleni učitelji u našoj školi imaju odgovarajuću stručnu spremnu potrebnu za izvođenje nastave svoga predmeta. Osim redovne nastave propisane planom i programom, naša škola svojim učenicima pruža dopunsku i dodatnu nastavu te izvannastavne aktivnosti. Sve detalje oko nastave, možete pogledati u Godišnjem planu i programu rada te Kurikulumu (kartica: Dokumenti škole).

Izvanučionička nastava zauzima vrlo bitno mjesto u organizaciji rada naše škole. Prostorni uvjeti područne škole dozvoljavaju često održavanje nastave van učionice odnosno u prostoru obližnjeg parka ili u bližoj okolici. Učenici na taj način iskustveno uče o povijesti svoga mjesta, upoznaju biljnu i životinjsku raznolikost (terenska nastava u park-šumi Kanovci te posjet šumarskom muzeju), uočavaju promjene u prirodi, aktivno sudjeluju u očuvanju materijalnih i humanih vrijednosti svoga mjesta. Upoznaju povijest svoje zemlje kroz terensku, integriranu nastavu povijesti i geografije.