Na "Božićnoj priči" u Ivankovu

Autor: Ivan Benković, 24. 1. 2019.

Učenici, učitelji i ostali djelatnici naše škole su 18. 1. 2019. godine posjetili ivankovačku Osnovnu školu „August Cesarec“ kako bi uživali u Božićnoj priči (prema romanu C. Dickensa) u izvedbi učenika, učitelja i roditelja te škole (njih oko 150).
Na početku nam se prigodnim govorom obratio ravnatelj,
g. Željko Puljić, a zatim je krenula čarolija gledanja, slušanja i proživljavanja sa bezvremenskom porukom u režiji gđe Andrijane Dinke Raguž

Škrtog direktora Londonske banke – Scrooga, posjećuje nećak koji ga moli da ga pusti s posla na Božić. On ga pušta, ali uz uvjet da mu taj dan neće biti plaćen. Nakon što Scrooge zatvori ured, dolazi mu duh prijatelja Marleya u okovima i govori mu da će ga posjetiti tri duha:  prošlosti, sadašnjosti i budućnosti…

Predstava je trajala oko sat vremena, završni aplauz za uloženi trud je sve rekao o zadovoljstvu i raspoloženju publike, a na kraju se prisutnima obratio i ravnatelj retkovačke osnovne škole, g. Ivan Benković, zahvalivši još jednom svim izvođačima na velikom uloženom trudu te na pozivu domaćina i lijepom prijemu. Prije odlaska na autobuse i povratka kućama, svi zajedno smo otišli u školsku sportsku dvoranu na kraće druženje uz grickalice i sokove.

(ravnatelj: Ivan Benković, prof.)

P. S. Posjetite i našu foto galeriju.