Razredni projekt "Na putu dobrote" 1. razreda

Autor: Tamara Radoš, 22. 12. 2021.

Kada kažemo da je netko dobar, većina nas osjeti lijep osjećaj u tijelu, kao da se dobrota iznutra i dobrota u drugima prepoznaju.

Kada vjerujemo ( i vidimo ) da postoje dobri ljudi i iskazujemo svoju dobrotu, život je ljepši.

Dobrota nas povezuje. Ona nas čini mekšima, čini nas ljudima.

Ovim smo projektom željeli potaknuti na solidarnost (u odnosu na sebičnost), uzajamno uvažavanje i pomaganje, praštanje i darivanje sebe, ne samo stvari; brigu o ljudima u potrebi, brigu o životinjama i ne samo u vrijeme blagdanskih dana.

Učenici prvog razreda matične škole složni su da će živjeti u duhu dobrote u danima koji slijede.

NAŠ ADVENTSKI KALENDAR

Jednom davno mjesec Prosinac dobio je važan zadatak. Posvuda po svijetu i svim ljudima trebao je dostaviti sreću i sretan kraj. I tako je ostalo sve do danas.

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji na poveznici: http://os-akzrinski-retkovci.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=209

Bijela zimska noć, meke pahulje lepršaju zrakom, zvijezda veselo treperi na nebu, anđeo pjeva radosnu pjesmu, odsjaj mjeseca u oku, ruke, ljubav, mir… BOŽIĆ! SRETNO!

Učenici prvog razreda i učiteljica Irena Nenadić