Noć s Andersenom

Autor: Tamara Radoš, 25. 3. 2022.

Svake godine posljednjeg petka u ožujku, uoči rođendana Hans Christiana Andersena, održava se međunarodna manifestacija „Noć s Andersenom“.

Ime Hans Christian Andersen je zaista poznato svima, i starima i mladima. Ime je to slavnog danskog pisca bajki zbog kojeg su naša djetinjstava ispunjena najljepšim pričama i likovima. Zato se knjižničarka i ove godine odlučila održati počast ovom velikim piscu, uz pomoć vrijednih ručica i pametnih glavica 2. razreda.

Maleni junak naše radionice ove godine je bio „Ružno pače“, jer tko nas najbolje uči ljepoti iznutra u tako ranoj dobi nego maleno pače koje je bilo odbačeno od svih jer je izgledalo drugačije. Uz pomoć animiranoga filma podsjetili smo se radnje ove poznate bajke, a nakon filma razgovarali smo o važnosti prihvaćanju drugih, bez obzira na to odakle dolaze, te kako izgledaju, ono što je zaista važno, oku je nevidljivo, a to je naše srce.

Kako bi primijenili ono što su naučili na radionici, na malene labudove učenici 2. razreda su napisali riječi utjehe i podrške malenom Ručnom pačiću, koje smo izložili na pano školske knjižnice.

Knjižničarka Tamara Radoš