UČENICI PRVI PUTA SUDJELOVALI NA ZRINIJADI!

Autor: Tamara Radoš, 13. 6. 2022.

U Muzeju Međimurja Čakovec 10. lipnja 2022. godine održana je druga Zrinijada – natjecanje učenika osnovnih škola koje baštine Zrinske u znanju o povijesti Zrinskih. Sudjelovalo je osam osnovnih škola: I. OŠ Čakovec, II. OŠ Čakovec, III. OŠ Čakovec, OŠ Ane Katarine Zrinski iz Retkovaca, OŠ Krunoslava Kutena iz Vrbovca, OŠ Petar Zrinski iz Jalžabeta, OŠ Slava Raškaj iz Ozlja i OŠ Štrigova.

Organizator natjecanja je Hrvatski povijesni muzej, a suorganizator Muzej Međimurja Čakovec. Priredbu je otvorio međimurski župan Matija Posavec, a učenike i nastavnike pozdravile su ravnateljica Povijesnog muzeja iz Zagreba Matea Brstilo Rešetar i ravnateljica MMČ-a Maša Hrustek Sobočan.

Našu školu predstavljali su učenici Antonio Starinec (6.r.), Mata Debelić (7.a), Petra Marić (7.b) i Lana Krizmanić (8.r.), pod mentorstvom učiteljice engleskog jezika i povijesti Marine Tomas. Natjecanje se sastojalo od nekoliko aktivnosti u kojima se uz znanje trebala pokazati snalažljivost, lukavost i kreativnost.

Prvo mjesto zauzela je OŠ Slava Raškaj iz Ozlja, a naši učenici zauzeli su sedmo mjesto. Čestitamo učenicima na sudjelovanju i popularizaciji povijesti slavne obitelji Zrinski te se nadamo da će sudjelovanje na Zrinijadi postati tradicija naše škole.

Posebnu zahvalnost upućujemo Općini Ivankovo na čelu s g. Markom Miličevićem koja je u potpunosti snosila troškove prijevoza te g. Igoru Dojmiju koji se pobrinuo da vožnja protekne u najboljem redu. Hvala od srca!

Profesorica Marina Tomas