DANI KRUHA

Autor: Tamara Radoš, 13. 10. 2022.

Dani kruha su za mene posebni dani u godini. Toga se dana miris kruha širi po cijelom svijetu. U svakoj pekarnici pekar mijesi tijesto svojim rukama. Bio bijeli ili crni, kruh je za mene svet.

Isus je na Posljednjoj večeri rekao:"Uzmite i jedite od ovoga svi, ovo je moje tijelo koje će se za vas predati."
I baš zato kruh je za mene svet, zato što je lsus dao svoje Tijelo za nas.
Za Dane kruha pečemo krušne proizvode, dijelimo ih s najmilijima i prijateljima. Sretna sam kad svoje krušne proizvode podijelim s prijateljima u razredu. Kruh ne može biti ružnog okusa ili mirisa, recept mu je toliko jednostavan da ga i najmlađi mogu zamijesiti.
Volim okus kruha zato što je za mene ukusniji od svega što se skuha. Svaki dan je za mene predivan zato što imam kruh.
Moja najveća želja je da sva djeca svijeta imaju kruh svaki dan te da podijele kruh s onima koji nemaju.

Petra Verić, 8.b