SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA

Autor: Tamara Radoš, 18. 10. 2022.

Svjetski tjedan svemira obilježava se svake godine u razdoblju od 4. do 10. listopada, a ove godine obilježili smo ga i u našoj školi kroz razne aktivnosti.

Na satima geografije učenici 5. razreda upoznali su se s planetima Sunčeva sustava i njihovom udaljenošću od Sunca. Kasnije su imali zadatak prepoznati planete pomoću opisa te ih staviti na odgovarajuće mjesto u odnosu na Sunce. Na satu smo zaigrali i igru Metoriti, u kojoj je svaki učenik imao po 4 metorita (izrađeni od aluminijske folije) i zadatak pogoditi čašu na kojoj je  napisano ime planeta. Ovisno o udaljenosti planeta od Sunca, učenici su dobivali određen broj bodova (1 bod-Merkur, 2 boda-Venera, 3-Zemlja itd.). Na temelju zbrojenih bodova proglašeni su pobjednici: David Čajkovac, Marta Orgony i Mateja Verić. Pobjednici su dobili i prigodne nagrade, NASA paket hrane za astronaute, koji se sastojao od čokoladica Mars i Milky Way te bombona Orbit.

Na satima dodatne nastave iz geografije, učenici 7. i 8. razreda crtali su planete Sunčeva sustava i naveli njihova glavna obilježja. Kasnije su zajedno s učiteljicom geografije Emom Špehar izradili plakat povodom Svjetskog tjedna svemira.

Na satima izvannastavne aktivnosti Mladi geografi, učenici 5. razreda izrađivali su model Sunčeva sustava pomoću loptica od stiropora. Rezultat njihova rada izložili smo u hodniku škole.

Kako je sve to izgledalo možete pogledati u galeriji slika.

Učiteljica geografije:

Ema Špehar