SVJETSKI DAN LJUBAZNOSTI

Autor: Tamara Radoš, 14. 11. 2022.

Povodom Svjetskog dana ljubaznosti koji se obilježava 13. studenog u našoj je školi provedeno glasanje za najljubaznije učenike u svakome razredu. Osim imena, na glasački listić učenici, nastavnici i nenastavno osoblje pisali su koje su to osobine predloženih ljubaznih učenika.

Vrline naših učenika su:

Dobra je i voli pomagati. Pametan, zaigran, druželjubiv, smiješan i snalažljiv. Utješi me kad me nešto boli. Igra se sa svima. Koristi četiri čarobne riječi. Uvijek me pozdravi. Jako je brižan. Uvijek me pozove na igru. Kad sam usamljena, ona me usreći. Dobar prema svima i sve dijeli. Voli me. Ne govori ružne riječi. Vjeruje mi. Zna nasmijati cijeli razred. Pomaže onima koji nešto ne znaju. Vedra je. Voli cijeli svoj razred. Uvijek je sretan. Uvijek je tu za mene. Zna čuvati tajne. Uvijek me oraspoloži. Ne ometa sat. Sasluša me kad imam neki problem ili me nešto muči. Pristojna je i dobrodušna. Vrlo je osjećajan. Ne tuče se, ne psuje i ne ruga se. Nikoga ne vrijeđa. Kad sam bolestan, on mi pošalje zadaću. Svakoga uključi u igru. Poštuje druge. Nikada nikoga nije povrijedila. Strpljiva je. Svima ljubazno odgovara. Pomogla mi je objasniti matematiku. Uvijek mi da žvake. Podijeli hranu sa mnom. Drag je i sretna sam što mi je on prijatelj. Uzorna u ponašanju, uvažava druge, svoje mišljenje izražava korektno, nenametljiva je i strpljiva. Uvijek je tu za nas. Voli komunicirati i nema straha upoznati nekoga novoga. Drugačiji je od svih u razredu. Vedra, komunikativna, osjećajna i pažljiva. Uvijek pozdravi i pita: „Kako ste?“ Pomaže svima i kad to ne zaslužuju. Strpljiva i odmjerena u riječima i pristupu. Utješi me kad mi je dan loš. Uvijek me pita jesam li dobro.

U PŠ Prkovci najljubazniji učenici su:

1. razred – ŠIMUN VUČEVAC

2. razred – LORENA KAURIN

3. razred – IVAN MARKANOVIĆ

4. razred – ŠIMUN MARKOVINOVIĆ

U MŠ Retkovci najljubazniji učenici su:

1. razred – EMA AMBRINAC

2. razred – LOTA VIČIĆ

3. razred – TONI BUCIĆ

4. razred – MIJA MILIČEVIĆ

5. razred – JANA BUCIĆ

6. a razred – MILANI KORDIĆ

6. b razred – VINKO NEDELJKOVIĆ

7. razred – ANA DRAŠKIĆ

8. a razred - ZVONIMIR GRGAS

8. b razred – PETRA MARIĆ

Najljubazniji učenici dobili su diplomu od ravnateljice Zdenke Škrlec i mali znak pažnje.

Neka drugima budu uzor i nastave ostavljati tragove ljubaznosti u životima svojih bližnjih.

Jelena Baličević, knjižničarka