SVJETSKO NOGOMETNO PRVENSTVO – KATAR 2022.

Autor: Tamara Radoš, 22. 12. 2022.

Svjetsko nogometno prvenstvo najgledaniji je sportski događaj i ove godine bio je poseban budući da se prvi puta održavao tijekom zime. Tom prigodom u našoj školi održali smo projekt posvećen Svjetskom nogometnom prvenstvu.

Učenici naše škole su kroz razne aktivnosti na satima geografije i izvannastavnih aktivnosti proširili svoje znanje o državama sudionicama Svjetskog prvenstva, naučili mnogo toga o njihovoj kulturi i običajima te dodatno vježbali snalaženje na geografskoj karti.

Na dodatnoj nastavi iz geografije učenici su upoznali državu domaćina Svjetskog prvenstva – Katar. Zajedno s učiteljicom izradili su pano posvećen Svjetskom prvenstvu. Na izvannastavnoj aktivnosti Mladi geografi učenici su pronalazili mjesta rođenja naših reprezentativaca te ih označavali na karti Hrvatske.

Učenici osmih razreda izrađivali su zastave država sudionica Svjetskog prvenstva i bilježili rezultate utakmica. Rezultate smo kasnije predočili i na školskom panou. Na satima geografije svaki učenik osmog razreda predstavio je jednu državu sudionicu Svjetskog prvenstva. Učenici su upoznali običaje i kulture ostalih država, njihove gradove i nogometne reprezentacije.

Kako bi pokazali svoje nogometno, ali i geografsko znanje, učenici su sudjelovali i u nagradnoj igri Pogodi nogometaša. Cilj je bio prepoznati što više nogometaša na fotografiji, napisati za koju državu nastupa i na kojem kontinentu se nalazi spomenuta država. Najveće znanje pokazali su učenici 8.b razreda: Mihael Lovrić (1.mjesto), Josip Cindrić (2.mjesto) i Luka Anđelić (3.mjesto), a dobili su i prigodne nagrade (nogometnu loptu, navijačke šalove i grickalice). Kako bi doživljaj Svjetskog prvenstva bio potpun, učenici su u školi gledali utakmice Hrvatske nogometne reprezentacije. Zajedno smo se veselili odličnim uspjesima naših Vatrenih i osvojenoj brončanoj medalji.

Učiteljica geografije Ema Špehar